Σελίδες

Πέμπτη, 17 Απριλίου 2014

MAKARONA ME TON PESHKU, SPINAQ DHE MISER

Sot une me motren time gatuam shpejt e shpejt një ushqim të lehtë, të shëndetshëm dhe me shume shije. 
Makarona integrale me ton, misër dhe spinaq. 
Pergatitem dhe një sallatë me shije te tharte por dhe te embel, me lakër, presh, karrota, portokall, luleshtrydhe, kajsi të thata dhe rrush të thatë, goji berry dhe një lugë gjelle vaj ulliri dhe pak uthull. Kishte ngelur dhe pure qe dje dhe e shoqëruam me një gotë verë dhe me pak curek /brioche mqs eshte tradicionale ketu ne Greqi per pashket.

Është bukur kur ben gjëra me njerëzit tend te dashur dhe ju tregon atyre çdo ditë se sa ju i doni ata ..

Enjoy xxx